Bu Proje Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir

EVDE ÇOCUK BAKIM HİZMETLERİ YOLUYLA KAYITLI KADIN İSTİHDAMININ DESTEKLENMESİ PROJESİ
DURUM SORGULAMA

Projemize Uluslararası Ödül2016-04-21 08:58:13Evde Çocuk Bakımı Projesine Uluslararası Ödül

Sosyal Güvenlik Kurumunun üyesi olduğu Uluslararası Sosyal Güvenlik Teşkilatı (ISSA) tarafından üç yılda bir düzenlenen Bölgesel Sosyal Güvenlik Formunda dağıtılan İyi Uygulama Örnekleri Ödülleri, bu yıl İşveç’in Stokholm şehrinde düzenlenen Avrupa Bölgesel Sosyal Güvenlik Forumunda sahiplerini buldu.

Düzenlenen ödül töreninde, ortaya koyduğu akılcı ve yenilikçi bir yöntemle kayıtlı kadın istihdamını artırmayı hedefleyen Evde Çocuk Bakımı Projesi de Liyakat Ödülü alarak uluslararası düzeyde takdir topladı. Bağımsız ve uluslararası bir kurul tarafından yapılan değerlendirme neticesinde ödüle layık görülen projemiz, ayrıca Forum esnasındaki bir oturumda Sosyal Güvenlik Uzmanı Ahmet Serdar YAĞMUR tarafından gerçekleştirilen sunumla, Avrupa’nın diğer ülkelerden katılan tüm sosyal güvenlik çalışanlarına örnek bir proje olarak tanıtıldı.

Projemizin kazandığı Liyakat Ödülü, Sosyal Güvenlik Kurumu Strateji Geliştirme Başkanı ve aynı zamanda Proje Kıdemli Operasyon Yöneticisi Muhiddin ŞAHİN’in de bulunduğu ödül töreninde, ISSA Başkanı Errol Frank STOOVE tarafından Kurum Başkanımız Dr. Mehmet Selim BAĞLI’ya tevdi edildi.